poniedziałek, 28 grudnia 2015

Problem - odstające uszy

Witajcie,
dzisiaj post trochę inny niż zwykle...
problem odstających uszu dotyczy wiele osób w różnym wieku, u obu płci.Jest to defekt wizualny u danej osoby,jednak może on prowadzić do kompleksów i złego samopoczucia,zwłaszcza przez złą adaptację wśród równieśników (zwłaszcza u dzieci) .Dzisiejsza medycyna estetyczna przeprowadza zabiegi korekty uszu, zwanych fachowo otoplastyką.


Wielkość i kształt uszu jest zazwyczaj uwarunkowany genetycznie. Odstające uszy mamy wtedy,gdy odległość między brzegiem małżowiny usznej,a powierzchnią głowy przekracza 2cm.Problemem może stać się również przerost dolnej lub górnej małżowiny usznej,która sprawia wrażenie dużej wielkości uszu,co dodatkowo podkreśla odstawanie uszu.
Duży problem z odstawaniem uszu mają dzieci w wieku szkolnym,bo wiadomo,że w tym okresie dzieci potrafią komentować wygląd swoich równieśników,a wiadomo,że w tym wieku dzieci nie są za bardzo odporne na krytykę,zwłaszcza ze strony kolegów.Na szczęście dzisiejsza chirurgia plastyczna proponuje trwały i skuteczny sposób na odstające uszy - operację odstających uszu https://www.tourmedica.pl/blog/operacja-odstajacych-uszu/ Do lekarza zgłaszają się zazwyczaj rodzice ze swoimi dziećmi w wieku przedszkolnym,jednak dopiero po 12 roku życia uszy osiągają wzrost całkowity,dlatego proponuje się aby poczekać do tego wieku,aby zbytnio nie obciążać małego pacjenta.
Z problemem odstających uszu zmaga się 1-2% społeczeństwa.Zabieg odstających uszu staje się coraz bardziej popularny w kraju i za granicą.Najcześciej operuje się dzieci,jednak trafiają się również dużo starsi pacjenci.
Zabieg korekty odstających uszu kosztuje 2700-4000zł.Koszt takiego zabiegu zależy od wady oraz sposobu znieczulenia pacjenta. Warto jednak pamiętać,że dzieci z dużymi wadami małżowin uszu mogą liczyć na refundację z NFZ.

Macie lub znacie kogoś z problemem odstających uszu? Zdecydowalibyście się na zabieg ich korekty?
Pozdrawiam
Kasia

9 komentarzy:

 1. Ciekawy wpis, jednak nie mam z tym problemu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. u dziewczynek łatwiej z tym problemem bo przez długie włosy można go zakryć ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście nie mam z tym problemu :)
  ale nie widzę nic złego z zabigeach tego typu - jestem jak najbardziej za!

  OdpowiedzUsuń
 4. je vous remercie de très bonnes informations, peut être utile pour nous tous

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam jest to dość poważny problem wizualny ale teraz mała korekcja w klinice i po sprawie

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele dzieci ma takie uszka, później to się normuje.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny ♥